Zapaléný rider z Ústí nad Orlicí, momentálně žijící v Praze. Jen stěží potkáte někoho, kdo by freestyle scooteringem žil víc než právě Ivan. Koloběžka je celý jeho život, má největší přehled o videjích a celosvětové scéně freestyle scooteringu. A není to jen jednostranné – s celosvětovou komunitou se zná na přátelské úrovni!

Ivan se narodil v roce 1999 a s ježděním začal ve 12ti letech. Už od první chvíle byl nepřehlédnutelná postava České freestyle scooteringové scény. Na streetu je jako doma, ale dokáže skvěle lítat a poradit i ve skateparku. Motanice přes hlavu po něm ale ukazovat nechtějte 🙂 Je jeden z prvních držitelů trenérské licence freestyle scooteringu na světě. Trenérské kurzy absolvoval pod záštitou České asociace freestyle scooteringu.

Jezdí za Francouzskou značku Prime, Kubars (protože made in Czech), obchod Gizmania (protože nejlepší obchod).

Ivan odpovídá na pár otázek o sobě:

„Co pro mě znamena freestyle scootering? Asi 90% života, nevím, spíš bych položil otázku co pro můj život neznamená freestyle scootering. Asi neumím odpovědět na otázku – pro někoho, kdo půlku života strávil na koloběžce je těžký odpovědět, kdyže nemůže vycházet z jiných hodnot 🙂

Oblibená disciplina je flat a street. Flat kvůli tomu, že teprve na flatu se ukáže real skill co jde pak použít venku na streetu. Big pop z flatu = big pop na rail.

Na co jsem ve svojí kariéře nejvíc pyšný? Asi, že umím najít spot i v tom, co ani zarytí scooter riders nevidí, že jsem pravidelný instruktor na letních kempech, že jsem vzor pro mladý riders a na akce, co pořádáme se svojí crew Team Weird 710 – bo v tom je největší síla komunity.

Základ každýho dobrýho ridera je big pop (= velký bunnyhop). Neumíš big pop z flatu, nebudeš umět triky.
Nejlepší track na ježdění? To neuhádnete: relaxing atmosphere saxofon jazz. Tohle si asi lidi nemyslí, že poslouchám ve sluchátkách, když jezdím :DD. Moje oblíbená knížka je: Filip Podmol (dobrá motivace pokud jste ve sra***ch a čekáte na operaci, nebudete pak večer tolik brečet do polštáře 🙂 ). Oblíbený film nemam bo koukám jen na scooter edity (trendkill, ohlay). Oblíbené jídlo je momentálně nudle Wokin, pizza, svíčková, šišky s mákem, langoš…“